A Frontintelligence Insight, egy a háborús helyzettel foglalkozó, nyílt forrású adatokat feldolgozó OSINT-csapat által üzemeltett blog tette közzé megállapításait a legújabb műholdfelvételek alapján.
Egy orosz Telegram-csatorna számolt be arról az egészen elképesztő orosz történetről, miszerint az orosz rakéta-tüzérség egy BM-27 Uragan típusú rakéta-sorozatvetője egyik szalvója során telibe talált egy alacsonyan repülő Ka-52 „Alligator” harci helikoptert.
Kétségen felül áll az, hogy az orosz-ukrán háború hatalmas lendületet adott a drónok harcászati alkalmazásának, különös tekintettel a rendkívül olcsó kamikaze és FPV-drónokra. Az ukránok most ráadásul majdnem kiütöttek egy ilyen filléres fegyverrel egy helikoptert.
Újabb felvételek jelentek meg az Ukrajna keleti országrészében fekvő mirhorodi légibázis ellen elkövetett orosz csapásról, amely mindössze egy nappal követte az előzőt.
Az elmúlt években már megszokottá vált, hogy amint az időjárási körülmények lehetővé teszik, Kína folyamatosan növeli a katonai nyomást Tajvanon. Június 26-án ismét több gép közelített a sziget felé, a tajpeji hatóságok szerint egy átfogó stratégia van az incidensek hátterében – írja a South China Morning Post.
Úgy néz ki, az orosz helikopterek ellen továbbra is teljesen hatástalanok az ukrán FPV-drónok, hiszen a forgószárnyasok lényegesen gyorsabban repülnek és jobban manővereznek a kis robotgépeknél – derül ki ez harctéri felvételekből.
Úgy néz ki, a HARM és a Storm Shadow rakéták után újabb nyugati fegyvert raktak fel régi, szovjet gyártmányú gépeikre az ukrán légierő tagjai: élesben használják a kijevi Mi-24-es harci helikopterek a 127 milliméteres, amerikai gyártmányú Zuni rakétákat.
Az orosz légierő helikopterei álcázott ukrán katonai felszerelésekre és építményekre mértek csapást - számolt be a Reuters, amely megosztotta a bevetésről készült felvételeket.
Előkerült a videó a transznisztriai (Dnyeszter melléki moldovai szakadár terület) katonai támaszpont elleni, vélhetően ukrán dróncsapásról.
Az orosz védelmi minisztérium közzétett állítása szerint az orosz légvédelem sikeresen lelőtte Ukrajna egyetlen UH-60 „Black Hawk” harci repülőgépét.
Jelentős illetményfejlesztést kaptak a magyar légierő pilótái és műszaki szakemberei - közölte Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter szombaton.
Dél-Korea az elmúlt években leginkább a globális kulturális súlyának növekedése miatt került a figyelem középpontjába, pedig Szöulnak más tervei is vannak az ország nemzetközi jelenlétének emelésére. A távol-keleti hatalom történelmi és biztonsági okokból is kényszerűen jelentős figyelmet fordított a fegyverek gyártására, az elmúlt években viszont igazi nagyhatalommá vált az üzletágban. Fontos kérdés, hogy hogyan robbant be ennyire Dél-Korea a világ védelmi iparának élmezőnyébe és pontosan milyen potenciál van az szektorban. Ezeket a szempontokat vizsgáljuk elemzésünkben.
A South China Morning Post írta meg, hogy az Egyesült Államok 2024-ben a Csendes-óceán nyugati részén fogja felvonultatni a repülőgép-hordozó hajóinak közel felét. A lépéssel Kínát és Észak-Koreát szeretnék elrettenteni a távol-keleti helyzet eszkalációjától.
Újabb támadást kísérelt meg az ukrán haderő Szentpétervár térsége ellen, ezúttal viszont úgy tűnik, éber volt az orosz légierő: felszállt egy Mi-24-es harci helikopter és üldözőbe vette a pilóta nélküli repülőgépet. Az esetről videó is napvilágot látott.
Kirilo Budanov, az ukrán hírszerzés feje 83 ezer darab kanadai CRV7 rakétára nyújtott be igényt. Kanada eredetileg leszerelésre és megsemmisítésre szánta a rakétákat, ugyanis azok már elöregedtek, és használatuk számos kockázattal járhat - tudósított a Global News.
Oroszország példátlan szankciós nyomás alá került, amikor megindította 2022 februárjában az Ukrajna elleni inváziót: rövid időn belül eljutottunk oda, hogy az Oroszországi Föderáció toronymagasan a világ legerősebben szankcionált országává vált. A Nyugat fő célja ezzel az volt, hogy elérje, hogy az orosz hadigépezet működésképtelenné váljon, ne legyen képes az orosz hadiipar fejlett fegyverrendszereket gyártani, a meglévő eszközparkot karbantartani. Ma már kijelenthető: az orosz katonai gyártókapacitás nemhogy nem állt le a szankciós nyomás miatt, de jelentős fejlődésen ment keresztül, olyannyira, hogy ha Európa vezető hatalmai nem kapják össze magukat nagyon gyorsan, hosszabb távon maga mögött hagyja Moszkva a Nyugatot a fegyverkezési versenyben.
Az űrrepülést és a hadászatot is forradalmasíthatja a fejlesztés.
Teljes katasztrófától tartanak a fekete-tengeri területen.
Tűzveszély a felhők között: ez az apró tárgy okozhat katasztrófát a repülőgépeken.
A Moody's felmérése szerint világszerte egyre több a probléma.
Alapvetően jó világ jöhet.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?